ניוזלטר

ידידים יקרים,

אנחנו שמחים לשתף אתכם בניוזלטר הראשון של עמותת משעול החיים.

העמותה אשר הוקמה במחצית שנת 2023 שמה לה למטרה לתת מענה לצרכים החברתיים, הרגשיים והמעשיים של חולים בגירים המוגדרים על-פי-חוק כחולים הנוטים למות, כמו גם ליווי ועזרה לבני משפחתם, המושפעים מהמחלה או האובדן – בצד הריגשי, רוחני, בירוקרטי וכל עזרה מערכתית אפשרית, ללא הבדלי דת, מגדר ומגזר וללא עלות למטופל. כמו כן העמותה תקדם את המודעות לצרכי החולים בסוף חייהם ובעיקר לאפשרות של טיפול פליאטיבי ותגשים חלום אחרון לחולה ולמשפחתו.

קיימות מסגרות רבות המתייחסות לילדים חולים הנוטים למות, אך מעטות המסגרות המתייחסות לחולים בגירים מגיל 18+ בסוף חייהם. עמותת משעול החיים שואפת לפתח אפשרויות נוספות לטיפול אישי ומקיף עבור החולה הבגיר ומשפחתו.

העמותה מקדמת בברכה ונהנית מתמיכה רחבה של עמותות, ארגונים ובעלי מקצוע שעבודתם נושקת למטרות העמותה ומפתחת איתם שת"פ לטובת המטופל ובני משפחתו.

משעול החיים פועלת למען הגברת המודעות הציבורית ושבירת הסטיגמה סביב מוות וגסיסה מתוך תקווה ליצירת סביבה תומכת המכבדת את האוטונומיה, האמונות והערכים התרבותיים של כל האנשים הנמצאים בסוף חייהם, ופועלת בהתאם.

תוך מספר שבועות נקיים אסיפה כללית בה נאשר את התקציב המעודכן לשנת 2024 ואת הדוח הכספי לשנת .2023 מיד לאחר מכן אנחנו מקווים שנוכל לקבל את האישור לסעיף /46א המזכה אותנו בהענקת קבלות המוכרות לצרכי מס.

בעת הזו, אנו נמצאים בתקופה הביטחונית והחברתית המאתגרת ביותר מאז קום המדינה ואנו כאן גם כדי לתת מענה לחולים הנוטים למות ולמשפחותיהם, חלקם נותקו ממקום מגוריהם והפכו לפליטים בארצם וחלקם אף חוו אובדן של היקר מכל באירועי ה7- באוקטובר, וזאת בצד ההתמודדות עם מחלה סופנית.

יצרנו קשרים עם ארגונים, מוסדות רפואיים, קופות חולים וחברות לאיתור מטופלים ומשפחות הזקוקות לליווי אותו תוכל העמותה להעניק. כמו כן, בנינו שיתוף פעולה הדוק עם הוספיס במרכז הארץ.

בשלב זה אנו בונים מאגר מתנדבים ומטפלים בפנייה לכל העיריות ומועצות השלטון המקומי ואירגוני מתנדבים אחרים.

הקמנו אתר רב לשוני שעלה לאוויר (wol.org.il) ואנו בשלבים ראשונים לפיתוח המודעות והצורך בשירותי העמותה.

אנו מצויים בתהליך הכנה לקמפיין גיוס המונים שבסיומו כולנו תקווה שנוכל לקדם משמעותית את פעילות העמותה.

אנו נמצאים בראשית דרכנו וזקוקים לתמיכתכם! החזון של משעול החיים חשוב לאין ערוך, אך אנו נתקלים בקשיים מובנים עקב המלחמה המתמשכת והמצב במדינה כיום. באופן בלתי נמנע אנו זקוקים למשאבים כספיים, אך במידה לא פחותה אנו זקוקים למתנדבים שיסייעו לנו בדרכים שונות ובין היתר אנו זקוקים ל"פתיחת דלתות" לאנשים פרטיים, לארגונים או לקרנות עימם עלינו ליצור קשר.

נודה לכם מאוד אם תסכימו להיות שגרירים לעמותה.

נשמח ונוקיר תודה לכל סיוע ו/או מידע שעשויים לקדם את פעילות העמותה לעזרה, תמיכה וליווי של חולים סופניים בגירים ומשפחתם במסעם הקשה.

הצטרפו לעמותה

מזמינים אתכם להעמיק את מעורבתכם להצטרף כחברים בעמותה. החברות בעמותה מקנה זכות הצבעה בישיבות המליאה והשתתפות בדיונים וקבלת החלטות בנושא פעילות העמותה.

חבר בעמותה יכול להיבחר לאחד ממוסדותיה.

מלאו את הפניה ונחזור אליכם בהקדם.

תודה על פנייתך

קיבלנו את פנייתך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן